Makijaż permanentny

Kto powinien zdecydować się na makijaż permanentny?
Kobiety zabiegane
Makijaż permanentny to doskonały sposób na piękny wygląd dla kobiet zapracowanych, które w ciągu dnia niewiele czasu są w stanie poświęcić na pielęgnację własnej urody. Trwałe podkreślenie oczu i ust spowoduje, że rano wystarczy nałożyć na twarz podkład i można
ruszać na podbój dnia, a w trakcie zmagania się z codziennymi obowiązkami, nie trzeba zastanawiać się, czy kreska pod okiem się nie rozmazała, a pomadka nie została zjedzona.

Przeciwniczki makijażu
Jest wiele kobiet, które nie znoszą makijażu. Codzienne malowanie się jest dla nich dramatem, nie potrafią podkreślać swojej urody makijażem, nie lubią czuć na skórze ciężaru kosmetyków. Jeśli jednak, mimo tego chcą wyglądać atrakcyjnie, makijaż permanentny zapewni im ten efekt, zdejmując z nich jednocześnie ciężar codziennego malowania się.

Sportsmenki, podróżniczki
Kobiety zawodowo uprawiające sport, które nie nakładają codziennego makijażu z obawy przed jego rozmazywaniem się w trakcie treningów lub podróżniczki, które przez długie okresy czasu pozbawione są możliwości malowania się, dzięki makijażowi permanentnemu zyskają efekt poprawienia urody, bez konieczności codziennego stosowania kolorowych kosmetyków.

Alergiczki
Osoby uczulone na kolorowe kosmetyki mają bardzo ograniczone możliwości wykonania makijażu. Dzięki zabiegowi makijażu permanentnego, będą mogły unikać kontaktu z alergenami, a jednocześnie zachować piękny wygląd. Jeśli jednak skłonność do alergii jest duża, powinno się powiadomić o tym specjalistę przed wykonaniem zbiegu. Niewykluczone bowiem, że również barwniki wprowadzane pod naskórek wywołają uczulenie.

Kobiety starsze
Osoby starsze również mają prawo do atrakcyjnego wyglądu. Niestety, z powodu słabszego wzroku i mniej stabilnej ręki, codzienne wykonywanie makijażu może być dla nich problemem. Dzięki makijażowi permanentnemu nie będą musiały zmagać się z tym wyzwaniem za każdym razem gdy będą chciały wyglądać ładnie i elegancko.

Pozostałe wskazania do wykonania makijażu permanentnego:

  • Nieregularne rysy
  • Makijaż permanentny nie tylko podkreśla, ale może także nieco korygować niektóre rysy twarzy. Niewyraźne kontury, brak symetrii, czy delikatne dysproporcje są możliwe do zatuszowania za pomocą takiego zabiegu.
  • Brak brwi i rzęs
  • Osoby, które na skutek na przykład chemioterapii, zupełnie utraciły rzęsy i brwi, za pomocą makijażu permanentnego mogą je odzyskać.
  • Blizny i przebarwienia
 • Choć jest to mniej popularne zastosowanie makijażu permanentnego, może on posłużyć także do likwidacji niedużych blizn i przebarwień na skórze.