Mezoterapia igłowa

mezoterapia igłowa1-nad tekstem zabiegu

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczna metoda regeneracji skóry polegająca na podawaniu drogą iniekcji (zastrzyków) substancji czynnych w głąb skóry w celu poprawienia jej metabolizmu, poprawienia mikrokrążenia i dotlenienia, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz prawidłowego odżywienia i nawilżenia skóry.

Aktualnie przeżywa swój „powrót” jako doskonały zabieg odmładzający w gabinetach kosmetycznych.

Mezoterapia igłowa stosowana jest w celu odmłodzenia skóry, leczenia cellulitu i rozstępów, profilaktyki i leczenia łysienia, likwidacji cieni i opuchlizny pod oczami.

Mezoterapię igłową stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, zwiotczenie skóry. Mezoterapię igłową można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi – wtedy uzyskuje się najlepszy efekt.

Do mezoterapii igłowej skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, łokci oraz kolan stosowane są odpowiednie koktajle. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawia stan skóry.

Po serii zabiegów mezoterapii igłowej skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia, spójności, nawilżenia i jędrności skóry. Cera staje się pełna blasku, jest wypoczęta i ma zdrowy koloryt. Mezoterapia igłowa to metoda stosowana od lat w medycynie estetycznej. Cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych gwarantuje widoczne efekty rewitalizacyjne, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

W celu poprawienia ogólnego wyglądu i rewitalizacji skóry w większym zakresie zaleca się wykonanie serii zabiegów w okresie 2-6 miesięcy. Częstość zabiegów mezoterapii igłowej oraz rodzaj zastosowanych preparatów dostosowuje się do indywidualnych potrzeb klienta.

Mezoterapia igłowa jest prawie bezbolesna, ponieważ zawsze poprzedza ją zastosowanie kremu znieczulającego.

Podczas zabiegu w miejscach wstrzyknięć powstają małe bąbelki wypełnione preparatem, które szybko się wchłaniają. Składniki, które zostały wstrzyknięte działają nawet miesiąc po zabiegu, dlatego na ostateczne efekty mezoterapii trzeba cierpliwie czekać.

Mezoterapia igłowa – przeciwwskazania:

 •    ciąża i karmienie piersią

 •    czynne infekcje w miejscu zabiegu

 •    alergie skórne

 •    skłonność do powstawania blizn przerostowych i keloidów

 •    uczulenie na składniki preparatu

 •    choroby autoimmunologiczne skóry – kolagenozy, łuszczyce

 •    skóra podrażniona, uszkodzona

 •    ciężkie postacie trądziku

 •    niewyrównana cukrzyca.


Mezoterapia igłowa – zalecenia po zabiegu:

 •    odpowiednie nawilżenie lub natłuszczenie skóry

 •    unikanie ekspozycji na słońce, solarium itp.

 •    unikanie przez 14 dni zabiegów z użyciem peelingów chemicznych, kremów z kwasami owocowymi, samoopalacza

Mezoterapia